O CO CHODZI Z TYM YOLO?

Każdy z nas zapewne choć raz w życiu słyszał sentencję „carpe diem”, co znaczy „chwytaj dzień”. Sugeruje ona, żeby skupić się na teraźniejszości, żyć chwilą i nie zastanawiać się „co by było gdyby”. Zgodnie z nią, najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji, by osiągnąć szczęście.
 

ALE CO MA WSPÓLNEGO „CARPE DIEM” Z „YOLO”?   

Antyczna sentencja Horacego z biegiem wieków ewoluowała i była przedstawiana przy pomocy innych zdań czy sformułowań. Współcześnie bardzo popularnym zwrotem, oddającym sens słów tego słynnego poety, jest „YOLO”. Można zatem powiedzieć, że „YOLO” to pra-prawnuk „carpe diem”!
YOLO jest skrótem od angielskiego zwrotu You Only Live Once, to znaczy „żyje się tylko raz”. W myśl tej idei należy robić wszystko tu i teraz, spełniać swoje największe (i często najbardziej szalone!) marzenia oraz chwytać okazje, które nam się przydarzają. Nie powinniśmy niczego odkładać na później, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy realizacja naszych celów będzie możliwa w przyszłości.
 

JAK BYĆ „YOLO”?

Oglądanie meczu swojej ulubionej drużyny na kanapie przed telewizorem? Po co! Bądź YOLO! Kup bilet i wybierz się na stadion! Nigdy nie zapomnisz tych emocji na żywo i dopingu wraz z dziesiątkami tysięcy innych kibiców. Twoja drużyna pochodzi z innego kraju? Żaden problem, nie przejmuj się tym! Poszukaj fajnego połączenia, np. lotniczego. Teraz ceny biletów lotniczych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.
Myślisz gdzie zabrać swoją drugą połówkę na randkę? Kolacja w domu przy świecach czy wyjście do dobrej restauracji? Nie zastanawiaj się nad tym, bądź YOLO! Idź do dobrej restauracji i żyj pełnią życia! Przecież na to zasługujesz!
A co zrobić, gdy na realizację planów brakuje Ci gotówki? Zawnioskuj o pożyczkę ratalną YOLO, którą spłacisz w niskich i wygodnych ratach. Jeżeli spłacisz pożyczkę w ciągu pierwszych 30 dni trwania umowy, to nie naliczymy żadnych opłat. Rób co chcesz, bo z pożyczką ratalną YOLO możesz więcej! Proste, prawda?