SZALEŃSTWO NA BIAŁYM PUCHU. SNOWBOARD CZY NARTY?

Sporty zimowe to zdecydowanie świetna zabawa. Poprawiają naszą kondycję, wzmacniają mięśnie całego ciała, w znacznym stopniu poprawiają metabolizm i pomagają spalić tkankę tłuszczową. Oba te sporty doskonale dotleniają nasz organizm. Uprawianie  ich daje nam wiele radości, satysfakcji i adrenaliny, która bardzo uzależnia ;) Same korzyści!

Czy to jest dla mnie?

I snowboard i narty wymagają od nas podobnej sprawności fizycznej, choć nie są przeznaczone dla każdego miłośnika białego szaleństwa. W Polsce od wielu lat dużą popularnością cieszy się jazda na nartach. 
Uważana jest za bardzo rodzinny i tradycyjny sport, a  na pewno za bardziej bezpieczny niż deska snowboardowa. Nauka technik jazdy na nartach jest łatwiejsza niż na desce, ponieważ narciarz ma do dyspozycji kijki, które ułatwiają utrzymanie równowagi, hamowanie oraz samo stanie na nartach. 
Jazda na desce wymaga od nas większej koordynacji ruchowej, większych umiejętności utrzymania równowagi, a także balansu ciałem, co wcale nie jest takie proste jak by się wydawało. Snowboard uważany jest za sport bardziej niebezpieczny, ale jednocześnie bardziej efektowny i kojarzący się z szaleństwem. Być może dlatego na ten rodzaj sportu decydują się w większości ludzie młodzi, poszukujący większej dawki adrenaliny.

Na co się zdecydować?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Narciarzy i Snowboardzistów jest mnóstwo, tak samo jak opinii, który sport jest lepszy. A może jeden i drugi? Na pewno deska snowboardowa dostarcza więcej adrenaliny, ale za to jest dużo wolniejsza od jazdy na nartach. Tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych. 

Czy mnie stać?

Skupiając się na cenie sprzętu, w obu sportach jest ona bardzo podobna. Osoba rozpoczynająca swoją przygodę z nartami musi się liczyć z wydatkiem ok. 1.000-2.000 zł na narty i zazwyczaj w tej cenie otrzyma buty. Za nową deskę snowboardową zapłacimy pomiędzy 500 a 1.000 zł i do niej musimy już dokupić buty w cenie 400-700 zł. W obu przypadkach rachunki są zbliżone. 

Wybieracie się, aby poszaleć na śniegu? 

Wyposażcie się w najlepszy sprzęt do śniegowych przygód z pożyczką ratalną YOLO!
Cieszcie się życiem zjeżdżając po białych stokach - czy to na nartach czy na snowboardzie! 
Z YOLO możesz więcej!